poniedziałek, 1 marca 2021

KARTKA Z RAMKĄ NA ZDJĘCIE- TUTORIAL

 Witajcie.

Z papierów bazowych Basic Brown 03 przygotowałam kartkę formatu A6  z okienkiem na zdjęcie, która może również pełnić funkcję samej ramki. Połączyłam ciemne i jasne odcienie brązu znajdujące się w zestawie. Przygotowałam miejsce na wsunięcie ulubionego zdjęcia oraz stworzyłam prostą kompozycję kwiatową będącą ozdobą mojej kartki-ramki. Wnętrze pozostawiłam wolne na wpis np. życzeń. Poniżej etapy przygotowania ramki krok po kroku. 

Zapraszam na tutorial.


1. Przygotuj potrzebne materiały:
-mały zestaw papierów bazowych Basic Brown #03
-arkusz dodatków do wycięcia Vintage Treasure
-arkusz dodatków  Liście 2
-pionową bazę  (11x15cm)
-klej, nożyczki, kostki dystansowe 3d
-3 różniące się wielkością wykrojniki owalne


2. Z wybranych arkuszy małego zestawu Basic Brown 03 przygotuj 3 prostokąty o wymiarach:
-największy- 11 x 15 cm
-średni- 10 x 14,5 cm
-mniejszy- 8,5 x 13 cm
Przygotuj 3 owalne wykrojniki różniące się wielkością. Najmniejszym z nich wytnij owalny otwór w ostatnim z prostokątów.
Możesz, tak jak ja użyć zestawu wykrojników owalnych Nellie's Choice- Owale (MFD057) lub poradzić sobie w inny sposób. Ważne by powstała wolna przestrzeń, w której  widoczne będzie zdjęcie. 


3. Używając papierowej taśmy ozdobnej lub taśmy malarskiej połącz ze sobą 2 większe od poprzednio użytego wykrojnika. Wytnij z arkusza widocznego na zdjęciu ramkę ,będącą wykończeniem przestrzeni przeznaczonej na zdjęcie.


4.Użyj gotowej pionowej  podstawy w kolorze białym, o wymiarach 11 x 15cm, lub przygotuj ją sama. Do podstawy przyklej kolejno według wielkości  ciemny a następnie jasny papier bazowy.


5. Na papierze bazowym z wyciętym otworem rozmieść szczelnie kostki dystansowe wzdłuż 3 krawędzi. Górną krawędź pozostaw wolną. Powstanie miejsce na wsunięcie zdjęcia.  Połącz z pozostałymi papierami na kartce.


6.Podobnie postępuj z wyciętą ramką. Rozmieść na niej kostki dystansowe, jeśli trzeba  kosteczki rozetnij na mniejsze.  Przytwierdź w obrębie wolnej przestrzeni wokół otworu na kartce. Na tym etapie , jeśli chcesz możesz dodać przeźroczystą folię-szybkę, ale nie jest to konieczne.


7. Wytnij jedną widoczną na zdjęciu, z kilku kompozycji kwiatowych znajdujących się w arkuszu elementów  do  wycięcia  Vintage Treasure oraz 5  różniących się wielkością listków  znajdujących się w arkuszu Liście II. Wybierz 3 wielkości z pośród mniejszych listków znajdujących się w zestawie.


8. Stwórz prostą kompozycję kwiatową jak pokazano na zdjęciu. Użyj 5 listków różnej wielkości, przyklejając je od spodu. Umieść po 2 listki z prawej i lewej strony kompozycji , ostatni z nich przyklej poziomo w jej dolnej części.  Tak rozmieszczone tworzą spójną całość z bukietem.


9. Całą kompozycję kwiatową ulokuj w dolnej części kartki, przechylając ja nieco w dół po prawej stronie. W miejscach zetknięcia z ramką użyj kleju do połączenia ze sobą, a w miejscach poniżej rozmieść kostki dystansowe. Fragmenty znajdujące się w pustej przestrzeni przeznaczonej na zdjęcie pozostaw wolne.Wsuń ulubione zdjęcie i gotowe!

Postaw na biurku lub podaruj bliskiej osobie.

Do przykładowej prezentacji wykorzystałam zdjęcia z zestawu Vintage Photos Set #2Jeśli kartka-ramka przypadła Wam do gustu zapraszam do wykonania samodzielnie.

Miłego tworzenia!

Bożena/BBart
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz